close
تبلیغات در اینترنت
نقد و تحلیل مجموعه فیلم ها و کتاب های ضد اسلامی هری پاتر[if IE 7]>

بین مطالب وب سایت جستجو کنید

مجموعه ی کامل فیلم ها و کتاب ها و انیمیشن های فارسی هری پاتر همراه با نقد و بررسی و تحلیل اختصاصی زرین گیم به زبان فارسی


عضو شوید


نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد
admin
11:31
شنبه 09 خرداد 1394

http://www.setfa.net/images/x4usx9x8ln9hwobqt7.jpg

به عنوان اولین پست نسخه ی جدید سایت زرین گیم میخواهیم به نقد و بررسی و تحلیل فیلم ها و گتاب های هری پاتر بپردازیم. هری پاتر دارای داستان جذابی است و طرفداران بسیاری دارد. ولی حقایق  راز های زیادی پشت داستان های هری پاتر پنهان است. برای فهمیدن این حقایق در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

 

 

مجموعه فیلم های هری پاتر از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند و جزو پرفروشتری فیلم های جهان به شمار میرند و دارای داستان فوق العاده و جذابی هستند به طوری که تقریبا 99% از کسانی که این فیلم ها را دیده اند از فیلم رضایت داشتند. ولی هری پاتر فقط یک رمان و داستان و یا یک مجموعه فیلم جذاب نیست بلکه یک پروژه ی بزگ است یک پروژه ی ضد اسلامی است! مجموعه ی هری پاتر نه تنها به اسلام بلکه به خداوند یگانه و سایر ادیان و مذهب ها و فرهنگها و افسانه ها توهین میکند ولی این توهین در بعدی دیگر است که قصد داریم به آن بپردازیم و موضوع را به طور کامل به همراه دلیل و مدرک برای شما روشن کنیم.

در جنگ نرم هدف اصلی منحرف کردن و تغییر دادن عقاید و طرز تفکر انسان است و داستان هری پاتر به خوبی این کار را انجام میدهد. در داستان هری پاتر داستان ها و وقایع زیادی گنجانده شده است که ما در اینجا فقط به برخی از آنها اشاره میکنیم تا متوجه شوید سری هریپاتر چه توهین هایی به اسلام و پیامبر و امام علی (ع) و حضرت مهدی (عج) کرده است.

1- در داستان گفته می‌شود که بیش از هزار سال پیش(!)، چهار جادوگر بزرگ(!)، مدرسۀ جادوگری هاگوارتز را بنا ‌کردند. یکی از آنها پس از مدت کوتاهی، به دلیل اختلافاتی، مدرسه را ترک ‌می‌کند(!). او، قبل از خروجش از مدرسه، تالاری را در مدرسه بنا می‌نماید و در آن هیولایی قرار ‌می‌دهد و می‌گوید: که نوادۀ من می‌آید و منویات و خواسته‌های مرا دنبال می‌کند. این چهار جادوگر نمادی از چهار خلیفۀ راشدین است!این تشبیه به نوعی تشبیه دین اسلام به جادو است و چهار خلیفۀ راشدین، به چهار جادوگر تشبیه شده‌اند. هدف از این تشبیه زشت هم اختلاف‌اندازی بوده است و هم، در کل، اصل اسلام را باطل و جادو به‌شمار آوردن.

بنای مدرسه توسط چهار جادوگر حدود هزار سال پیش، همان بنای حکومت اسلامی است که بیش از هزار سال از زمان ایجاد آن می‌گذرد و ایجاد یک تالار در اعماق مدرسه (به صورت پنهانی)، نشان‌دهندۀ تفکر و انشعاب شیعه است که از دید خلفای دیگر باطل انگاشته شده است (همان‌گونه‌که سه جادوگر این داستان، در برابر ساخت این تالار موضع گرفتند). این تصویر این موضوع را در ذهن ایجاد می‌کند که همان‌گونه که سه خلیفۀ نخستین، با امام علی(ع) مشکل داشتند، این سه جادوگر هم، با اسلیترین مشکل داشتند؛ و این قیاس بی‌شرمانه، به‌شکلی برنامه‌ریزی شده، در ذهن خواننده نقش می‌بندد.

2- از سوی دیگر در داستان آمده است: جادوگر جدا شده از بقیه، گفت: نوادۀ من می‌آید و اهداف مرا دنبال می‌کند و دیدیم که ولدمورت آمد؛ او یک دوره قدرت‌رانی کرد و سپس ضعیف و پس از مدتی غایب شد(!) اما دوباره قدرت گرفت و در کنار مقبرۀ پدرش(!) ظهور کرد(!). آن نواده کیست؟! مهدی(عج).اگر این تشبیه زشت را بر لایۀ اولی تطبیق دهیم که در ابتدای این مقاله ذکر شد، اثری که در ذهن خواننده ایجاد می‌شود این است: ولدمورت، همان‌گونه‌که توصیف شده، هم ظالم است و هم مانند هیتلر خونریز و نژادپرست است.

از سوی دیگر وقتی خواننده این توصیف‌هایی را که ما در این لایۀ اخیر موشکافی کردیم در نظر می‌گیرد، این سه شخصیت خیالی، سیاسی، الهی را در کنار هم قرار می‌دهد و به عبارت دیگر این سه شخصیت را یکی می‌داند و به این نتیجۀ ذهنی می‌رسد که هر سه شخصیت داری یک نوع افکار و کردار هستند!! و آن شخصیت الهی، یعنی امام زمان(عج)، هم به شخصیت جادویی تشبیه می‌شود و هم به قاتل شناخته‌شدۀ تاریخ!

شاید گفته شود که خب، فرض می‌کنیم که همۀ این لایه‌هایی که تا حال ذکر شده درست است، اما چطور این لایه‌ها، در ذهن خواننده‌ها نقش می‌بندد، و به عبارت دیگر تأثیر آنها چیست؟ پاسخ روشن است. علم پیشرفت کرده و قدرتمندان عالم، راه تسلط بر افکار را که راه تسلط بر افراد است دریافته‌اند. اگر افکار در دست گرفته شود افراد هم در اختیار خواهند بود.اینک در جهان متمدن غرب، این اصل جادویی و سحرآمیز رعایت می‌شود و صاحبان سرمایه و قدرت، برای آنکه به سود بیشتری برسند با روش‌های مختلف می‌کوشند بر ذهن‌ عموم مردم و مخاطب‌های خود تأثیر گذارند.

3- نکتۀ دیگر این است که رنگ لباس و پرچم گروه اسلیترین سبز است و این اشاره‌ای است به رنگ لباس و پرچم ائمه و سادات!

4- نکتۀ دیگر این‌ است که، ولدمورت در کتاب دوم در تالار اسرار خطاب به هری پاتر می‌گوید که نسبش به جدش سالازار اسلیترین از طریق مادرش می‌رسد نه پدرش. این مطلب هم گستاخی بزرگی است. قبلاً فهمیدیم که خانم رولینگ از ساختن شخصیت ولدمورت چه هدفی داشته است و با نوشتن این مطلب کارش کامل‌تر می‌شود؛ زیرا نسب امامان شیعه (در اینجا هدف امام زمان است) و به طبع آن سادات، از طریق حضرت فاطمه(س) به پیامبر(ص) می‌رسد نه از طرف حضرت علی(ع.)

درواقع  در نگاه دیگر خانم رولینگ، اسلیترین را کنایه از پیامبر مکرم اسلام گرفته زیرا به علت بر هم نخوردن سیر منطقی داستان، خانم رولینگ در بیان خواسته‌های خود کمی با محدودیت واژه‌ها روبه‌رو بوده است.خانم رولینگ این بحث نسب‌شناسی را با مهارت و وقاحت تمام بیان کرده و چهرۀ مشخصی از امام زمان توصیف نموده و آن را در این داستان خیالی قرار داده است.

5- ولدمورت زمانی که دوباره قدرت می‌گیرد و به عبارت دیگر ظهور می‌کند (در آخر کتاب چهارم)، در کنار قبر پدرش ظاهر می‌شود و موجودیت می‌یابد! آیا نه این است که امام زمان(عج) در مکه، شهر جدش رسول‌الله ظهور می‌کند!

6- در کتاب دوم هم باسیلیسک (مار عظیم‌الجثه و جادویی) از دهان مجسمۀ سالازار اسلیترین بیرون می‌آید. ازآنجاکه اسلیترین در این بخش داستان نماد پیامبر است، در اینجا سخنان پیامبر، جادو و سحر دانسته شده و آن را به شکل ماری ترسیم کرده است. (خانم رولینگ در جایی اسلیترین را نماد حضرت علی و در جای دیگر نماد پیامبر اکرم دانسته است. در آخر کتاب دوم، ولدمورت از نسبش و رسیدن آن از طریق مادر به اسلیترین سخن می‌گوید و بعد هم در برابر مجسمۀ اسلیترین می‌ایستد و با او سخن می‌گوید، پس در آخر این کتاب، اسلیترین نماد پیامبر است ولی زمانی که در داستان از چهار جادوگر بحث می‌شود، اسلیترین که چهارمین جادوگر است، نماد خلیفۀ چهارم مسلمانان می‌گردد).

7- تام مارلو ریدل (Tom Marvolo Riddle) حروف نام خود را به هم می‌ریزد و جملۀ «من لرد ولدمورت هستم» (Iam Lord voldemort) را می‌سازد. جادوگران به این معتقدند که نام ولدمورت شوم است و نباید نام او را برد و حتی جادوگران طرفدار ولدمورت هم نام وی را نمی‌برند؛ به دلیل آنکه برای آن حرمت قائل‌اند و به جای آن از واژۀ لرد سیاه استفاده می‌کنند!

این هم بخش تکمیل‌کنندۀ دیگر لایۀ اهانت به اسلام است؛ زیرا نام امام زمان، همان نام پیامبر است و این نام به احترام به این شکل نوشته می‌شود: «م ـ ح ـ م ـ د» و این، به‌هم ریخته‌شدۀ واژۀ محمد است!! و زمانی هم که امام زمان ظهور می‌کنند، این طور خود را معرفی می‌کنند: «انا بقیه‌الله»! از سوی دیگر شیعیان به احترام ایشان، نام اصلی ایشان را نمی‌برند و از کلماتی همچون: حجت، مهدی، بقیه‌الله، امام زمان و… استفاده می‌کنند.این مفاهیم ذکرشده، یعنی نام به‌هم‌ریخته‌شده و همچنین لقب و حرمت‌گذاری شیعیان در بردن نام امام زمان، با وقاحت تمام در این داستان بیان شده است.

8- در کتاب اول هری پاتر، یکی از معلم‌های مدرسۀ هاگوارتز کوییرل نام دارد، علاوه بر اینکه در داستان به طور عادی پای او در میان است، گاهی هم دربارۀ برخی خصوصیات او، از جمله لکنت زبان و نوع پوشش، سخن رفته است. سَبکِ معرفی لباس او بسیار مشکوک است و بر روی دستاری که بر سرش می‌بندد بسیار تأکید شده به گونه‌ای که چندین جمله در جاهای مختلف داستان دربارۀ دستار وی نوشته شده است باتوصیف‌های خانم رولینگ از این دستار متوجه می‌شویم که او دستاری مانند هندی‌ها دارد یا بهتر بگوییم مانند روحانیان مسلمان، عمامه‌ای بر سر می‌گذارد.و در آخر کتاب هم او عمامه‌اش را باز می‌کند تا ولدمورت که درون سر اوست از پشت‌سرش با هری پاتر صحبت کند. این توصیف هم، توصیف هدفمندی است؛ زیرا علما و روحانیان مسلمان به جادوگران تشبیه شده‌اند.

9- باید توجه کرد که ولدمورت در سر این معلم (کوییرل)  نشان داده می‌شود و همان‌گونه‌ که در همین لایه بررسی کردیم ولدمورت کنایه از امام زمان است، پس با کنار هم گذاشتن این دو توصیف این نکته در ناخودآگاه خواننده نقش می‌بندد که وجود موعود فقط در ذهن شیعیان است و وجود خارجی ندارد!

 


همچنین اگر مایل به اطلاعات بیشتر در مورد نقد و بررسی کامل تمام فیلم ها و داستان های هری پاتر هستید میتوانید اینجا کلیک کنید و کتاب نقد و برسی هری پاتر را دریافت نمایید

تعداد بازدید از این مطلب: 1613
موضوعات مرتبط:
بازدید : 1613

می توانید دیدگاه خود را بنویسید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی


بسم الله الرحمن الرحیم

از تاریخ 11 فروردین 1396 وبسایت زرین گیم به سایت ارتش ظهور با آدرس zohur.in ملحق شده است و از این پس بخش بازی سازی و انیمیشن سازی و فیلم سازی سایت ارتش ظهور به عهده ی زرین گیم میباشد.

پست های فعالیت قبلی سایت زرین گیم و اخبار بازی ها حذف نمیشوند

با افتخار اعلام میکنیم این وبسایت از این لحظه به بعد زیر نظر سایت ارتش ظهور فعالیت خواهد کرد

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به زرین گیم مي باشد | طراحی قالب : تم ديزاينر